... 

 

Královny všedního dne (s Katkou Kramolišovou)

2017/2018

královny

(slovy jedné z účastnic):

Nejsilnější pro mě na začátku bylo, když jsem v meditaci potkala svou vnitřní královnu. Byla tak úžasná. Když mi došlo, že stejně úžasná mohu být i já, protože já jsem vlastně ona, byla to pro mě ta nejlepší motivace pokračovat dál.

...

No a pak se začaly dít věci... začalo to všechno fungovat... otěhotněla jsem a vyšla jsem na svou cestu seberealizace. Odhodlala jsem se založit si blog, psát o svých zkušenostech, předávat své příběhy..

...

Jsem TAAAAK moc vděčná. Tahle ženská cesta, na kterou jsem s tebou vykročila je tak nádherná a těším se, kam mě ještě povede.

...

Jsem za ten společný rok neskutečně vnitřně obohacená, oživená, rozkvetlá... sebevědomější, sebejistější, vnímavější, odhodlanější a přitom plynoucí, přijímající, ženštější... vykročila jsem s tebou na nádhernou cestu, ukázalas mi směr a já sama sobě slibuji, že budu kráčet dál.
...

tvé vedení, tvá neskutečná sebejistota a moudrost, velká znalost všech souvislostí, přírodních zákonitostí, cítila jsem z tebe velkou zkušenost a za tím vším vlastní inspirativní příběh, který žiješ. Nic hraného, předstíraného, velká opravdovost. Potvrdilo se mi, proč jsem zrovna tebe chtěla za svou průvodkyni, ačkoli jsem tě předtím neznala.

celý dopis:

"Když jsem se na podzim 2017 přihlásila, byla jsem vysátá, přepracovaná manažerka, která toužila po změně a větším kontaktu se sebou a svým ženstvím. Když se na sebe dívám teď zpětně, nepoznávám se... ale opravdu jsem to tenkrát byla já a fungovala jsem takhle už dost dlouho předtím. Valila jsem tím mužským výkonnostním způsobem a pořád si stěžovala, jak nemám čas, především na sebe. Musela jsem dospět až k úplnému vyčerpání, abych prozřela a pochopila, že tudy cesta nevede. A pak přišel první kruh Královen... a já mezi prvními ženami ve dveřích potkala Adélu, ze které sálala úžasná ženskost a sexuální energie... přiznám se, že mě hrozně srala a záhy jsem pochopila proč. Měla přesně to, co jsem já v té době tolik postrádala a potřebovala. A pak tu bylo tvé vedení, tvá neskutečná sebejistota a moudrost, velká znalost všech souvislostí, přírodních zákonitostí, cítila jsem z tebe velkou zkušenost a za tím vším vlastní inspirativní příběh, který žiješ. Nic hraného, předstíraného, velká opravdovost. Potvrdilo se mi, proč jsem zrovna tebe chtěla za svou průvodkyni, ačkoli jsem tě předtím neznala. Už od prvních chvil jsem cítila, že to je ono, že jsem si vybrala správně... Předtím jsem již několik ženských setkání podstoupila, ale prostě to nějak nebylo ono, lektorka/y mi z různých důvodů nesedla/y... byly to několikadenní kurzy i jednorázové večery. U tebe jsem ale cítila, že jsem v dobrých rukou. :)

Nejsilnější pro mě na začátku bylo, když jsem v meditaci potkala svou vnitřní královnu. Byla tak úžasná. Když mi došlo, že stejně úžasná mohu být i já, protože já jsem vlastně ona, byla to pro mě ta nejlepší motivace pokračovat dál. Poznat svou čarodějku, projít těžkým obdobím kolem zimního slunovratu, začít se skutečně zajímat o svou sexualitu, začít léčit zranění, nacházet nové cesty tantry a vědomého milování, poznávat svoje tělo a důvěřovat mu, potvrzovat si to na Královnách, nakreslit jantru a vyslovit nahlas svá dvě velká přání. 1. Otěhotnět, být matkou a 2. začít už konečně využívat svoje dary, objevit a věnovat se svému poslání. Tato přání vyšla z hloubi mého srdce a nebýt Královen a tvého vedení pomocí cvičení a rituálů, tak si je možná takto jednoznačně nevyslovím, nezhmotním... neodhodím strachy a staré programy. No a pak se začaly dít věci... začalo to všechno fungovat... otěhotněla jsem a vyšla jsem na svou cestu seberealizace. Odhodlala jsem se založit si blog, psát o svých zkušenostech, předávat své příběhy.. a protože jsem lektorka zážitkové pedagogiky a osobního rozvoje, odhodlala jsem se vést i svoje první vlastní akce pro ženy. Uf, je to velký mazec a jsem TAAAAK moc vděčná. Tahle ženská cesta, na kterou jsem s tebou vykročila je tak nádherná a těším se, kam mě ještě povede.

Jak jsem se postupem roku měnila já, začal se měnit i můj muž a teď máme fakt krásnou harmonii ve vztahu i v intimitě... začala jsem víc poslouchat samu sebe, víc se cítit, vnímat a tím jsem se stala citlivější a vnímavější i pro Jakuba. Pochopila jsem, že změnu mám jen ve svých rukách a když chci něco jinak, je na mě, abych to přetvořila.. funguje to... Jaro, období vesny a pak milenky... a teď naposledy voda.. byla to nádhera! Znovu připomenutí celé cesty a to, že opravdu jsem tou královnou z meditace. Že se jí stávám, že jsem se jí už stala, že mým královstvím je domov, teplo, světnice a příroda kolem. Že své království spravuji zodpovědně, s laskavostí, že mi září oči a je fajn být v mé společnosti, že je kolem mě lidem dobře... že si umím říct o to, co chci, umím prožívat, dávat i brát si.
Jsem za ten společný rok neskutečně vnitřně obohacená, oživená, rozkvetlá... sebevědomější, sebejistější, vnímavější, odhodlanější a přitom plynoucí, přijímající, ženštější... vykročila jsem s tebou na nádhernou cestu, ukázalas mi směr a já sama sobě slibuji, že budu kráčet dál. I s miminkem v náručí a na čas v jiné zemi. Jsem zvědavá, kam mě tahle cesta zavede, budoucnost je pro mě velký otazník... ale vím, že mě především povede sama k sobě, že co se naučím, budu předávat dál, a že jsem na téhle cestě velmi šťastná.
Mám tě ráda
Jana"


Ženské putování po posvátných a silových místech Kréty

( s Katkou Kramolišovou a Hanou Evans)

2004

kreta2004

…Kréta ve mně stále doznívá, ještě jsem ani nepostihla všechny změny, ke kterým ve mne došlo, stále se ještě vznáším na vlnách, kterými mě hýčkala bohyně moře Jemaja… Magda

…připomněla jsem si ten krásný večer, kdy jsme tančily kolem Pana s kouzelnou flétnou..... Často myslím na tento zážitek, jakoby patřil do jiného, mystického, světa. A já si říkám, že tento zážitek není ničím jiným než odrazem našeho snu, přání a posléze reality...:) Míša

…Když jsem sestoupila do hlubokého, temného a vlhkého nitra jeskyně: lůna Bohyně a setkala se tváří v tvář s královnou hlubin, která vzbuzuje posvátnou bázeň, když jsme seděly ve tmě v meditaci, otevřela se ve mně moje vlastní hlubina, tajemná, neuchopitelná, vzbuzující strach…a za tím strachem…hluboká jistota…jsem součástí…jsem spojená…jsem dcera matky země, jsem dcera bohyně. A tuhle hloubku vlhké kamenné jeskyně, a taky lehkost větru na úplňkem ozářené hoře mám v sobě… Katka

Více zážítků a fotek najdete zde

Tantra pro ženy: cyklus 3 víkendů ( s Katkou) 2012/2013

Red-rose-petals-small

S Katkou jsem překonala čas a prostor a poprvé ve svém životě pocítila propojení s Matkou, s bohyněmi, se ženami dávných časů. A navázala tak kontakt s jakousi zapomenutou částí svého já, která mě začala podporovat a vyživovat.

Úžasné a inspirativní bylo vnímat Katčino "ženské plynutí", její uvolnění se do vlastní energie a radost i moudrost z toho pramenící.

Katka vedla mou pozornost k tělu - k procítění a odkrývání jeho moudrosti. Lepší zakotvení v přítomnosti a vědomější kontakt s Matkou Zemí byl toho krásným důsledkem.

Katka mi pomohla na cestě přijímání potlačovaných a skrytých částí mého já, na cestě přijímání sebe sama. Jsem teď živější, možná o chlup moudřejší a určitě o mnoho radostnější!

Díky, Katko.

Zuzana

 

Milá Katko,

po minulém kursu je vše tak nějak jinak, ale nádherně.

Jsem opravdu nesmírně vděčná, že jsem rozhodla pro tuto cestu a potkala zrovna Tebe.

V neděli jsem se z kurzu vracela v pohodě, cítila sjem se moc dobře, vyrovnaně .

ten první týden to byly neskutečné přívaly energií, kdy jsem měla pocit, že to nemůžu ustát i v práci, přes den, bylo to fakt silný, ale kdysi jsem s energiemi pracovala tak jsem věděla o co jde a jen dýchala a užívala si to:)

No a cítila hlavně jsem ohromnou potřebu poslat to dál, šířit to dál... to je ve mně stále,  tak uvidíme... 

ženské kruhy, cesta k Ženě mi ted v součásné době přijde moc potřebná, cítím kolika ženám by se převrátil život, jak by se ženám ulevilo a pak i všem okolo... 

Vím, že to bylo vše jak mělo být, současně s tím co jsem odložila běhěm rituálu a celého kursu...

Děkuji!!! Opravdu cítím nesmírný vděk a pokoru a i ted se mi derou slzy do očí..

Daniela

 

Bohyně a čarodějky (s Katkou a Ivanou) 2011

 

woman and nature

Na Katce obdivuji její ženskost, jemnou sílu, kultivovanost a vnitřní pevnost. Je mi sympatické, jak propojuje cestu Bohyně, kněžky, lektorky, partnerky, manželky a mámy dvou malých synů a neustále mě tím inspiruje. Vím totiž, že je touto kombinací výjímečná v (nejen českém) světě tantry.

Bohyně a čarodějky pod vedením Katky Kramolišové a Ivany Megové byly prvním ženským víkendovým seminářem, který jsem v životě absolvovala a který mě zcela jistě ovlivnil na několik dalších let - osobně i pracovně. Dal mi impuls absolvovat ženskou iniciaci a léčit v ní vztah k sobě, uvědomit si své hranice a mít odvahu nahlas vyslovit to, co chci a co nechci.

Dnes vedu vlastní semináře pro ženy a stala jsem se Katčinou kolegyní, přesto cítím, že se od ní můžu stále učit.

Iveta Kučerová, lektorka kurzů Živá a krásná, zakladatelka projektu Živá radost www.zivadost.cz