Zajímavé knihy

Ženy, které běhaly s vlky

od Clarissy Pinkoly Estés
Kniha o divoké ženské duši, plná moudrých pohádek a ženských mýtů, které vedou ženy na cestu k sobě.

Číše a Meč

 (anglicky Chalice and the Blade)
od Riane Eislerové
Kniha o historii ženského principu a (nejen) ženských hodnot v lidských dějinách od pravěku dodnes, o principu lásky a agrese, které střídavě řídily lidské počínání a jejich souvislost s místem ženy ve společnosti. (vyšlo v češtině)

Tao Ženy a Tao a Síla Ženské Sexuality

od Maitreyi Piontek
Jsou to velmi praktické knihy o sebeléčení ženy, o naslouchání sobě, svým potřebám a svému tělu. Plná krásných a fungujících meditací pro ženy, moudrosti o principech a fungování ženské energie.

Sestup k Bohyni

od Sylvie Brinton Perery
Iniciační cesta ženy - návrat k Velké Bohyni za účelem obnovení pramenů a ducha ženství - inspirace mýtem o Sestupu Bohyně Innany do podsvětí, inspirace na cestě ženy ke svobodě.

Posvátná Prostitutka - Věčný Aspekt Ženství

od Nancy Qualls Corbettové
Starobylé spojení mezi spiritualitou a vášnivou láskou, poselství žen, které ztělesňovaly principy bohyně lásky, objevování instinktivní ženské přirozenosti, která byla po staletí potlačená.

Žena - Tělo a Duše

od Christiane Northrup
Cesta do podstaty ženství - propojení těla a duše ženy, léčení ženského těla a síla ženského těla jako moudrý rádce na cestě ženy k sobě. Kniha od americké lékařky - gynekoložky, která uznává jednotu mysli, těla, emocí a ducha. 

Kniha v novém vydání vyšla ve dvou dílech: Zdravá žena od narození k prvnímu početí a Zdravá žena od prvního početí po stáří. V originále Women's bodies - Women's wisdom: Ženská těla - ženská moudrost. Zcela zásadní kniha pro pochopení souvislostí ženského tělesného i duševního zdraví.

Cesta Ženy k Bohu

od Joan Borysenko

Mystéria Temné Luny

Léčivá moc Temné Bohyně od Demetry George
Pokouší se odhalit tajemství období temné fáze, naučit se vnímat svět celistvě, přirozeně, jako nekonečný cyklus vzniku a zániku, světla a tmy, přijmout temnotu jako fázi hojení, obrody a transformace.

 

Vagína

Příběh V: otevírání Pandořiny skříňky od Catherine Blackledge
Je místem které přináší ženám pocity slasti, extáze i bolesti. Je bránou nového života. Je oslavovaná i ponižovaná. Je sídlem ženské sexuální síly. Je opředena mnoha tabu. Je s ní spojeno mnoho úžasných mýtů. Kdysi posvátná, dnes ta, jejíž jméno nesmíme vyslovit na veřejnosti. Vagína. Fascinující kniha se dívá na toto jedinečné místo ženského těla pohledem historie, biologie, psychologie, a přináší fascinující informace, které vám otevřou oči a pomůžou vám vážit si víc svého úžasného ženského těla.

 

 

Byly jsme požádány o náměty knih pro úplné začátečnice - ženy, které jsou duchovně vyprahlé a hledající a nemají žádné ponětí o archetypech žen, cyklech, energiích a podobně. Níže jsou naše volně plynoucí náměty formou konverzace, třeba vás také zaujmou :-)

Lenka Lea Popková

Milé ženy učitelky naše Ivanko a Katko, napadlo nás se na vás obrátit s otázkou na základní literaturu pro ženy, které zatím netuší, že existuje něco jako ženská energie nebo zdroj, na který se lze napojit, bohyně, ke kterým se lze obrátit atd. Jeden náš kamarád homeopat se ve své praxi s mnoha takto duchovně vyprahlými a hledajícími ženami setkává a ptal se nás, jestli bychom mu mohly nějaké knihy pro ně doporučit. Jakože úplně základní, takové Ženy, které běhaly s vlky už jsou třeba pro začátek podle našeho názoru příliš náročné... budeme moc vděčné, když si najdete chvilku času a pár titulů nám napíšete, ten kamarád to určitě využije k prospěchu mnoha žen a myslím, že je dost velká šance, že alespoň některé z nich si nutně musí najít cestu do vašich kurzů...jako před pár lety my...a jsme za to dost vděčné:)

Ivana Megova
Abych řekla pravdu, nejsem si jistá. Já začala cokoli číst až po intenzivním půlročním cvičení, jsem příliš hlavová, takže jsem zpočátku potřebovala prožívat tělo, ne číst. Tím pádem i mé rady už budou trochu zkreslené - nečetla jsem je z bodu nula. Ale velmi mne svého času nadchla kniha Joan Borysenko - Cesta ženy k Bohu. Připadala mi velmi čtivá.

O tom, že ženy měly kdysi dávno velkou úctu a tudíž ji mohu mít i já, píše kniha Číše a meč, agrese a láska od Ryan Eislerové. Tu jsem četla úplně na začátku a otevřela mi oči o tom, jak zkreslené byly školní informace, které nám cpali do hlavy. Pokudby ta žena chtěla pracovat spíše s tělem, tak může zkusit cvičení třeba Maitrei Piontek Tao a síla ženské sexuality. (Ale pro mne domácí cvičení o samotě prostě není)

A myslím, že třeba knihy Mirandy Grey (Rudý měsíc, Cyklická žena) mohou ženy nasměrovat směrem k sobě a pak už se vše spustí samo.

No a ted mne moc nadchla velmi čtivá beletristická kniha Kurandera. Je o zasvěcování vzdělané ženy do tajemství kurander -léčitelek, šamanek a o úloze duchovní ženy v dávných dobách oblasti And. Ta je možná nejjednodušší, je to příběh, takže se dobře čte a zároveň pokud má v sobě žena objevit jiskřičku k zažehnutí poznání pravdivého ženství. Určitě se zažehne. Pokud ovšem nemá tak...nepomůže nic. V poslední době čtu hlavně beletrii, různé historické romány o Máří Magdaléně. (Doporučuji třeba autora Gerard Messadié nebo čtyřdílnou ságu Boudica), starých Egypťankách, Krétě - Palác modrých delfínů, severské působivé ságy Freya, Idun a Sága z Valhaly - ty jsou skutečně úžasné! Cyklus Děti země (Austenová) apod.
Držím palce, aby si ženy vybraly dle svého srdce Přeji krásné dny. 

Katka Kramolišová
Ahoj holky, pro mě byla první kniha, která mi otevřela oči Číše a meč a potom právě kniha Ženy, které běhaly s vlky. Ale já jsem intelektuálka a psycholožka a miluju tlusté knihy :-)

Jinak mi přijde úžasná kniha Dcery měděné ženy, je to beletrie, která píše o indiánské ženské tradici a je nádherná a čtivá, otevírající srdce i hrdost na sebe jako ženu. Pak mi přijde dobrá Rozkvétající žena: příběh zasvěcení dívky v ženu a určitě od Mirandy Gray Cyklická žena, ta je faktická,tak je pro ženy spíš racionálnější, Rudý měsíc je víc poetický a pohádkově symbolický, ale taky dobrý pro začátek.

No a pak spousta dalších beletristických knih: Červený stan od Anity Diamantové, o střetu dvou tradic: jedné ctící ženskou moudrost a jedné, ženu podřizující muži. Pak Mlhy Avalonu od Marion Zimmer Bradley: román o sestře krále Artuše Morgan La Fey, kněžce Bohyně, je o střetu mezi kulturou bohyně a nastupujícm patriarchátem a křesťanstvím, je nádherný.

No a knihy Maitreyi Piontek: Nejjednodušší je kniha Ženské klenoty, taková obrázková. Tao a síla ženské sexuality má hodně meditací, zamyšlení nad různými tématy, taoistických cvičení. Kniha Tao ženy zase hodně pracuje s energetickým tělem a výživou podle čínské medicíny.

A pak jsou výborné dvě knihy, respektiva dvoudílná kniha od Christiane Northrupové Zdravá žena: od narození k početí a Zdravá žena: od prvního početí ke stáří. Původně vyšla v jednom díle pod názvem Žena- tělo a duše ( V angličtině : Women's bodies, Women's wisdom: Ženská těla, Ženská moudrost). Vypadá to jako pouhá kniha o ženském zdraví ale skrývá se v ní veliká síla, když píše o tom, jak naše životní příběhy a vztah ke svému ženství ovlivňují ženské zdraví. Tak, to je prozatím vše, kdybyste chtěly i pokročilejší knihy, jsem vám k službám :-))  Katka

SEZNAM KNIH VŠAK NEUSTÁLE ROSTE :-)

Vagína monology : skutečná hluboká vyznání mnoha žen i faktické informace (od Eve Ensler)

Ženské příběhy I. a II. autentické příběhy mnoha žen (sestavila Lilia Khousnoutdinová)

Novodobé ženské rituály : praktická kniha novodobých ženských rituálů k uctění důležitých okamžiků ženského (lidského) života ( Katka Kramolišová a Lilia Khousnoutdinová)

Kořeny ženské spirituality od Terezie Dubinové

 

 

 

Juntar Brazino777 agora e experimente a emoção de ganhar!