KNĚŽKY STARÉ EVROPY - KNĚŽKY NOVÉ DOBY

Práce s Bohyněmi Staré Evropy a Slovanským Kruhem roku

 

I. ROČNÍK: Cesta k Bohyni

 
Jak probudit Bohyni v sobě a jak ji cítit ve svém životě?

kněžky vody

Uzavřený 5 dílný výcvik : Dívka, Milenka, Matka, Stařena, Zasvěcení


začínající v březnu 2017 

 

na výcvik navazuje 2. ROČNÍK v roce 2018: Cesta kněžky

Jak přivádět Bohyni zpátky do světa a jak být kněžkou ve vnějším světě

 

Bohyně se navrací ...

Tak jak si ženy vytvářejí nové místo a novou roli ve společnosti, vzrůstá důležitost ryze ženské spirituální cesty.

Znovu se rozpomínáme na dávné bohyně, jako zdroj ženské síly, obnovujeme zapomenutou ženskou moudrost, kterou si ženy dávných dob předávaly po tisíce let.

Znovu si začínáme uvědomovat posvátnost ženského těla a učíme se jeho mysteriím.

Znovu se objevuje archetypální role kněžky: 

ženy, která ctí posvátnost života, posvátnost těla, posvátnost lásky a sexuality, ženy, která kráčí ve své síle a ztělesňuje posvátné ženství, ženy která inspiruje ostatní.

Někde hluboko uvnitř nás slovo kněžka vybavuje dávno zasuté kolektivní vzpomínky, protože kněžky provázely lidi od nepaměti...

Kněžky pomáhaly lidem zůstat v každodenním životě ve spojení s tím, co je větší než my, propojovat se se smyslem existence, provázely lidi důležitými okamžiky života skrze rituály.

Jako ženy cítily hluboké propojení se zemí a přírodou a učili lidi úctě k ní a péči o ni. Byly si vědomé své síly a moudrosti, kterou jako ženy přinášejí světu.

To všechno mohou dělat i dnes.

více o tom, kdo je Bohyně, kdo je kněžka a proč je i dnes potřebná najdete v článku tady:

menší Libuše by Tina Radnič

Slyšíš volání Bohyně?

Láká tě stát se kněžkou Libuše - Bohyně této země? 


Jsi připravena obnovit archetypálních roli Kněžky jako ženy, která přináší spojení s naším duchovním dědictvím?

Libuše, Morano, Meluzíno, Zoro, Vesno, Lado, Vltavo, Živo, Mokoš!


Voláme vás!

Velké Bohyně Slovanského Kola roku, přijďte k nám! Přijď, Libuše, bohyně středu, abychom tě poznaly a mohly ti znovu sloužit na posvátné půdě tvé země.

Vedou zkušené kněžky, ceremonialistky a lektorky 


Katka Kramolišová, Petra Cihlářová a Lilia Khousnoutdinova 

PicMonkey Collage

(na obrázku Petra - Katka - Lilia)

Kněžky s hlubokým porozuměním a spojením s posvátnou zemí v Čechách, na Moravě, Slovensku, na Krétě a v Avalonu a s mnoha lety zkušeností jak ve službách Bohyni, tak ve vedení Kněžek a skupin.

V tomto již pátém ročníku výcviku v Čechách se můžete stát součástí silné ženské tradice, kterou založila Avalonská kněžka Kathy Jones před 20 lety v Anglii, která navazuje na tisíce let ženské moudrosti a kterou spolu s českými, moravskými a slovenskými ženami rozvíjíme u nás.

 

Připoj se k nám na cestě uctívání a rozpomínání se na Bohyni a její Kněžky

Skrze objevování Slovanského Kola roku, archetypálních Bohyní a Bohyní živlů Staré Evropy nabízí tento výcvik jedinečnou příležitost hluboce se ponořit do tajemství ženské duchovní cesty a rozpomenout se na Bohyni, a na to, kým byla a stále je: obrazem posvátného ženského principu, principu života.

Můžeš se propojit s Libuší jako moudrou Bohyní této země, oživit zapomenuté bohyně našich předků a posílit tak své kořeny. Budeme se učit tvořit oltáře a vést ceremonie, vytvářet posvátný prostor, uctívat Její posvátná místa, nalézat Ji v Její zemi: v kopcích, hájích, řekách, pramenech, jeskyních, pátrat po ženských tajemstvích posvátné krve, propojit se s naším dávným dědictvím, znovu se spojit s živly a jejich požehnáním a znovu se naučit dávným/novým dovednostem kněžky.

V tomto výcviku budeš patřit do kruhu, v němž se naučíš sdílet Její dary a výzvy, uvědomovat si a umět zacházet se svými stíny, nalézat prostor mezi svou odolností a svými hranicemi, uvolnit svou tvořivost a znovu objevit lásku, kterou ti dala, ve tvém vlastním těle v tomto okamžiku a tomto životě.


Výcvik ti poskytne praktické dovednosti jak se propojit s Bohyní v zemi, skrze roční období, v živlech a v každé z nás. Jak se propojit s jejími mystérii, skrze které nás volá zpátky domů. Tento výcvik ti pomůže nalézt a ukotvit tvou vlastní cestu, jak být Její kněžkou, jak být ženou ve své síle, jak přinážet dary ženství do světa.

Tento transformační a prožitkový jednoletý výcvik se koná během pěti třídenních víkendů a zahrnuje také průběžné studium a domácí práci mezi jednotlivými výcvikovými bloky:

věstonická venuše

I. 24. - 26.3.2017 - Dívka

Zora, Jitřenka: 

Bohyně panna, bohyně nových začátků a Imbolcu, Hromnic. Zasvěcení do ženství, rituál první menstruace.

II. 26. - 28.5.2017 - Milenka

Lada: 

bohyně lásky a vášně, máje a Belteinu. Učení o posvátnosti těla a sexuality. Rituál svatby: handfasting.

III. 18.-20.8.2017 - Matka

Živa: 

bohyně matka, bohyně hojnosti, úrody a období Lammas, Dožínek. Mateřství, léčení mateřské linie: léčivá náruč Bohyně.

IV. 13.-15.10.2017 - Stařena

Morana:

bohyně stařena, bohyně transformace a Samhainu, Dušiček. Mystérium smrti aznovuzrození. Rituál rozloučení.

V. 24.-26.11.2017 - Zasvěcení

Libuše:

bohyně středu, bohyně této země a jejích lidí. Zasvěcení se svojí cestě kněžky.

 

V průběhu výcviku budeš také vytvářet různé předměty potřebné pro jednotlivé výcvikové bloky, modlitby otevírající srdce přítomnosti Bohyně a transformaci skrze Ni. 

Výcvik probíhá v uzavřené skupině, která vyžaduje osobní závazek, oddanost a ochotu objevovat Bohyni v sobě, v ostatních ženách, v zemi, v ročních obdobích a poznat, jaká je tvoje osobní cesta k Bohyni.

Práce v dlouhodobé ženské skupině v energii Bohyně přináší příležitost učit se vytvářet zdravou komunitu sesterství, podporujícího ženského kruhu, kde se léčí naše vztahy k ženství v sobě i ostatních ženách, kde si bereme zodpovědnost za to být samy sebou a podporujeme se v tom navzájem.

Rozhodneš-li se k nám připojit, bude od tebe výcvik vyžadovat absolvování všech pěti prodloužených víkendů, vypracování všech úkolů mezi jednotlivými výcvikovými kruhovými setkáními. 

kněžky Lady 1 

PRO PŘIHLÁŠENÍ JE TŘEBA VYPLNIT PŘIHLÁŠKOVÝ FORMULÁŘ: KLIKNĚTE NA TLAČÍTKO "PŘIHLÁSIT SE" DOLE NA TÉTO STRÁNCE 

goddess of love

 

 

Kurzovné: 

Budeš-li přijata do výcviku, je třeba složit nevratnou zálohu 3600 Kč.

Platba za všech pět víkendů naráz před začátkem výcviku činí 16 500 Kč (tedy doplatek 12 900 Kč po uhrazení zálohy). 

Platbu v plné výši je třeba uhradit před začátkem výcviku. 

Možnost platby po částech: lze platit každý víkend zvlášť, nejpozději měsíc před víkendem, a to po pěti splátkách, 3600 Kč za každý víkend (záloha bude využita jako poslední splátka).

Počet míst je omezen, rezervujte si místo převodem nevratné zálohy 3600 kč na č.ú.7155040287/0100 (ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno + vycvik 1)

 

wedding 1

Kdy?

Pátek (19:00-22:00); Sobota (10:00-22:00); Neděle (10:00-16:00)

Kde?

Skalka 22, Skalka u Doks, u České Lípy 

www.skalka22.cz

Bližší informace: 

Katka Kramolišová:

603 287 450,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Petra Cihlářová:

731 493 358,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

( fotografie archiv Katky Kramolišové a Lilie Khousnoutdinové, fotka Libuše od Tiny Radnich

- Christine Radnich Photography )

Organizační informace

Začátek kurzu: 24.03.2017, 00:00
Konec kurzu: 26.11.2017, 00:00
Cena 3 600 Kč
Místo konání Skalka 22
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz