Pouť Pálavou

Cesta za Věstonickou Venuší

Pálava je považována za jednu z nejvýznamnějších silových zón v České Republice. Její tvar nápadně připomíná tělo Věstonické Venuše – Velké Matky, plodné Země.

Má mnoho tváří: V květnu je jako rozkvetlá, smyslná milenka, v létě vyvolává pocit středomořské krajiny.

Pojďme se vydat na pouť po jejím krásném těle, abychom načerpali její sílu a dotkli se její moudrosti.

Toto místo odpradávna přitahovalo lidi. Její tvar ji předurčoval k tomu, aby byla pokládána za posvátnou horu. Z vlastní zkušenosti vím, že její energie na vrcholu je opravdu mocná a léčivá.

Její léčivou sílu (podle Petra Chobota) využívaly už staroslovanské kněžky, které vrcholky vápencového pohoří Pálava používaly jako místa k léčení nemocných, ale také jako energetické body, z nichž skrze své rituály posílaly ochranu území celé tehdejší Velké Moravy. Dodnes se jednomu z vrcholů tohoto pohoří říká Dívčí hrady. Tři sněhobílé skalní útesy v tomto pohoří jsou pojmenovány "Děvičky" a kdysi představovaly trojjedinou Měsíční bohyni.

(zdroj http://www.petr-chobot.eu/cs/palava )

hřeben PálavyNa Pálavě byla v roce 1925 nalezena jedna z nejslavnějších sošek zobrazujících Bohyni Matku - Věstonická Venuše. Pokud se na tuto sošku napojíme, můžeme vnímat dobu, kdy z tohoto pohoří inspirovaly a vedly své kmeny moudré šamanky.

Vápencové skály Pálavy nás doslova nabíjejí novou životní energií. Každý krok touhle nádhernou krajinou nás obnovuje, posiluje, naplňuje vděčností za to, že jsme živí.

Nemusíme jezdit za posvátnými místy jen do dalekých zemí. Je třeba abychom obnovili naši vlastní tradici poutí na posvátná místa naší země a znovu komunikovali s jejich moudrostí. V pohoří Pálavy se může kdokoliv z nás napojit na Sílu Matky a přijmout její požehnání.

Přidejte se k nám na pouť k našim silným kořenům, k rituálům na nádherných posvátných místech, k propojení se s moudrostí země, která nás vede, učí, léčí, vyživuje a probouzí.

Pojďme se společně nechat vést stopami předků v krajině, pamětí uchovanou tímto místem, pojďme se napojit na dávné vědění a vědomí moudrých, kteří zde žili. Pojďme probudit sílu našich předků, která je stále v nás, hluboko v našich kostech, pojďme se spojit s bílými kostmi Pálavy, pocítit svou sílu a opět se stát ochránci své země, svých kořenů.

salek-vladimir-martinka-025

Navštívíme mimo jiné tato místa:

Děvičky, Děvín, Strážce, Martinka - srdce, pramen v Horních Věstonicích

Čekájí nás také meditace, rituály, písně, tanec a silné sdílení v  kruhu.
Ochutnáme víno, které vyrostlo v této krajině a je jedno z nejlepších, které se zrodilo z naší země.

 

tabulova-vanecek-jan-002

Pouti předchází KONFERENCE BOHYNĚ VE VĚSTONICÍCH:

30.6.-3.7.

oslava a propojení s našimi kořeny, s našimi předky, s Věstonickou Venuší. PŘEDNÁŠKY, WORKSHOPY, RITUÁLY, HUDBA, TANEC, PŘÁTELSTVÍ ...

Více informací najdete TADY:

 

Provázet poutí po Pálavě vás budou 

Kateřina Kramolišová a Ivana Jarošová

 

Katka Mokoš 2Kateřina:

kněžka Bohyně, psycholožka, terapeutka, průvodkyně ženských skupin, organizátorka poutí k ženským kořenům na Krétě a v Českých zemích. Spoluorganizovala Festival Bohyně v roce 2004, Festival Letního Slunovratu 2012 a Konferenci Bohyně 2016.

Od roku 2000 vede ženské kruhy osobního růstu, pracuje s rituály a léčením, s rovnováhou a vzájemnou úctou mužského a ženského principu. Pálavu miluje již od dětství a cítí s ní velmi hluboké spojení.
Více zde: 

 

 

 

Ivka Jarošová

Ivana:

kněžka Bohyně, vyrůstala jsem v blízkosti nádherné Pálavy, ráda Vás provedu touto krajinou na vlně ženské energie, kdy budete mít možnost procítit svoji duši a její volání.

 

 

 

 

Organizační informace:

Pro závazné přihlášení Vás prosíme o zaplacení nevratné zálohy 500 Kč/os na
č.ú. 7155040287 / 0100 v.s.: vaše telefonní číslo, do poznámek uveďte své jméno a Pálava.

Termín: 4.7.2016

Kurzovné: 990 Kč, pro účastníky celé Konference Bohyně 800 Kč.

Strava: na vlastní náklady. oběd si vezmeme s sebou a večeři u společného ohně, kterým pouť zakončíme.

Kapacita je omezena, hlaste se prosím co nejdříve.

Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 500 Kč


veškeré další informace poskytneme na následujících kontaktech:

Kateřina Kramolišová:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  , tel.: 603 287 450 

Ivana Jarošová : tel. 603 203 479

Martinka Pálava

Organizační informace

Začátek kurzu: 04.07.2016, 10:00
Konec kurzu: 04.07.2016, 18:00
Cena 990 Kč
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz