Od nepaměti se ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost, aby se učily o ženské síle, o posvátnosti ženského těla a jeho cyklů. Aby v "ženském klanu" našly svoje kořeny, ze kterých můžou jako Ženy růst, kvést a přinášet plody do svého společenství.

I dnes je pro nás ženský kruh velkým zdrojem. Pomáhá nám vnímat hodnotu ženského přístupu a sebe jako ženy.

Na našich kurzech navazujeme na tradici ženských kruhů, předávání ženské moudrosti a ženských rituálů, tak jak byly a dosud jsou praktikovány ve společnostech, kde ženství má váhu. 

Kdo jsme?

Katka Kramolišová a Ivana Megová, ženy s vášní pro svět plný kvetoucích žen, milujících mužů a šťastných dětí.

Bez názvu 1                               ivana-megova

Na těchto stránkách najdete informace o KURZECH a akcích, které pořádáme . Naše názory, tipy, rady a jiné zajímavosti v sekci ČLÁNKY.

Nabízíme také podporu a rituály v důležitých momentech života

( menarché - první menstruace, rituál pro nevěstu, svatební rituál, rituál pro nastávající matku, rituál moudrých žen - menopauzy, rituál rozchodu, a jiné ...)  

Můžete si také domluvit individuální konzultaci, či rituál u Katky, která je zkušená terapeutka s dlouholetou praxí (telefon 603 287 450).

 

K a I

 

 Proč ženské kruhy? 

Ženské kruhy jsou místo a společenství, které nás vyživuje a podporuje v našem vlastním, ženském způsobu existence ve světě s převahou mužského přístupu. 

Ženský kruh je kruh sesterství, léčí vztahy mezi ženami, které vyrůstají ve světě, kde mezi ženami je často rivalita a soupeření. V ženské kruhu se ženy samy od sebe naučí být jedna druhé opravdovou oporou.

Ženský kruh nám pomáhá být ve spojení se svými ženskými kvalitami jako je citlivost, hloubka, emoce a pochopit, že nemají menší hodnotu, než rozum, úspěch a výkon, které jsou především v naší společnosti ceněny.

kruh žen smallŽenský kruh je bezpečné místo, kde můžete otevřeně mluvit o tom, co jinde nemáte chuť, nebo odvahu otevřít. V kruhu žen se můžeme uvolnit a být opravdu samy sebou, dotknout se ženské moudrosti, která je v hloubce každé ženy. 

Můžete si u nás také nechat připravit kurz či rituál na míru dle vašich přání. 

Chcete připravit pro svoji dceru krásný vstup do ženství? Připravíme pro vás rituál menarché. Chystáte svatbu a chtěla byste se na ni připravit jinak než tradiční dámskou jízdou, uděláme pro vás předsvatební rituál v podpůrném kruhu žen. Chcete zažít svatbu jinak, jako hluboký prožitek spojení dvou životů? Připravíme pro vás samotný svatební obřad, tak aby byl pro vás smysluplný a nezapomenutelný. Chystáte se na svůj první (či několikátý) porod a cítíte, že potřebujete načerpat sílu, zbavit se pochyb a najít v sobě odvahu? Vytvoříme pro vás předporodní rituál.  Vytváříme rituály k mnoha různým příležitostem:  K uctění mezníků v ženském životě: Rituál vstupu mezi ženy (první menstruace), Rituál vstupu mezi matky (předporodní), Rituály životní změny: Předsvatební i Svatební rituál. Pojmenování dítěte. Rituál rozchodu. Rituál vstupu mezi moudré ženy ( rituál menopauzy). Rituál rozloučení se zesnulým ..... 

Pokud se vám nechce se rovnou pouštět do práce ve skupině, je možné pracovat individuálně. Katka nabízí individuální konzultace osobního rozvoje, terapii a individuální rituály zaměřené nejen na témata spojená se ženstvím, ženským tělem, ženským růstem, ale na jakákoliv životní témata, kde cítíte, že se potřebujete posunout, zorientovat, dosáhnout změny. Je zkušená terapeutka s více než desetiletou praxí. Sídlí v Praze. Kontaktovat ji můžete telefonem na 603 287 450. Konzultace a terapii poskytuje i v angličtině.

Katka offers consultations, therapy, womens courses and rituals also in English. She is based in Prague.

kréta 2013Nabízíme různě intenzivní a různě pokročilé kurzy. Můžete přijít ochutnat o čem naše práce je na některý z volně navazujících večerů, pro hlubší ponoření můžete přijet na víkendový kurz a pokud chcete jít cestou hlubší změny, nabízíme cykly více víkendů: tří až šesti, kde na konci pocítíte opravdu podstatný posun směrem k sebelásce, sebevědomí, radosti ze svého ženství a ženského těla, směrem k vlastní síle a autoritě. Naučíte se také mnoho užitečného a praktického o ženském těle, ženských cyklech, sexualitě, o zdraví ženských orgánů i o zdraví ženské duše. 

 

 

Živě o našich kurzech a naší práci:

1) Pro Kurzy pro radost  natočila Ivana Megová cyklus 9 videí o Archetypech žen a jejich propojení s ženskými a přírodními cykly. Nemáte-li čas či chuť na návštěvu víkendového kurzu, můžete ZDARMA (3 z nich) ochutnat prožívání žen v jednotlivých fázích života zde:   Archetypy žen

Nabídka Ivany Megové - krátké video natočené Michalem Mullerem: Ivana Megová Ženy, muži, rituály, svatby

2) Povídání o dávné ženské moudrosti, natočené s Katkou Kramolišovou v Chrámu Bohyně v Praze.
O tradici Bohyně a o tom, co přináší dnešním ženám. Ženská mysteria: moudrost cyklů, uctění první menstruace, jednota lásky a sexuality, celistvá žena v propojení čtyř tváří ženství: panny - milenky - matky - stařeny/moudré ženy. http://www.youtube.com/watch?v=7-bHVV9AaMU&feature=share&list=UULFSaNqk7MndKnRcZV0RilQ 

3) Pro internetovou televizi Příznaky transformace natočila Ava Chrtková s Ivanou Megovou rozhovor o proměnách žen a ženských kruhů během posledních deseti let.  http://www.youtube.com/watch?v=JYscHde_5P0 a pokračování o partnerských vztazích po 6 letech Partnerstvím k osvícení

4) Na popis některých situací v životě neexistují slova; je zapotřebí je prožít: přijít a usednout do kruhu žen - bez mužů, bez dětí. Tehdy ženy zažijí hluboké uvědomění si své vlastní, ženské hodnoty a síly. Rozhovor s Katkou Kramolišovou o ženských kruzích, ženských tělech, mnoha ženských tvářích i o jejich duši:    http://magazin.maitrea.cz/v-kruhu-zen-vyzivujeme-sebe-samu/

5) Napsali o nás humorně a s nadhledem v Chili chili www.cilichili.cz/clanky/otevrete-joni-smerem-k-zemi http://cilichili.cz/clanky/otevrete-joni-smerem-k-zemi-634.html (reportáž z večerního cyklu Síla ženství Ivany Megové)

6) Video z krátkého představení Ivany Megové  na Večeru setkání 11 lektorů 5.3.2013 s názvem Cyklus ženy, cyklus Luny, cyklus Země. Žena je během svého života součástí mnoha ženských kruhů, životního, měsíčního, cyklu ročních období. Ne vždy si však uvědomuje jejich propojení. Ženské kruhy ("sester") nám ženám mohou pomoci prožitek všech cyklů zvědomit, přinést do života a prohloubit naše ženství.  http://www.letacek.cz/blog/ivana-megova-zenske-kruhy-11