KNĚŽKY STARÉ EVROPY - KNĚŽKY NOVÉ DOBY

 

Práce s Bohyněmi Staré Evropy a Slovanským Kruhem roku


KNĚŽKY STARÉ EVROPY


Roční trénink - pět víkendů


začínající na jaře 2016 

kněžky vody

Bohyně se navrací ...

Tak jak si ženy vytvářejí nové místo a novou roli ve společnosti, vzrůstá důležitost ryze ženské spirituální cesty.

Znovu se objevuje archetypální role kněžky: 

ženy, která ctí posvátnost života, posvátnost těla, posvátnost lásky a sexuality, ženy, která kráčí ve své síle a ztělesňuje posvátné ženství, ženy která inspiruje ostatní.

Někde hluboko uvnitř nás slovo kněžka vybavuje dávno zasuté kolektivní vzpomínky, protože kněžky provázely lidi od nepaměti...

Kněžky pomáhaly lidem zůstat v každodenním životě ve spojení s tím, co je větší než my, propojovat se se smyslem existence, provázely lidi důležitými okamžiky života skrze rituály. Jako ženy cítily hluboké propojení se zemí a přírodou a učili lidi úctě k ní a péči o ni. 

To všechno mohou dělat i dnes.

více o tom, kdo je Bohyně, kdo je kněžka a proč je i dnes potřebná najdete v článku tady:

Slyšíš Její volání?

Láká tě stát se kněžkou Libuše - Bohyně této země? 


Jsi připravena obnovit archetypálních roli Kněžky jako ženy, která přináší spojení s naším duchovním dědictvím?

Libuše, Morano, Meluzíno, Zoro, Vesno, Lado, Vltavo, Živo, Mokoš!


Voláme vás!

Velké Bohyně Slovanského Kola roku, přijďte k nám! Přijď, Libuše, bohyně středu, abychom tě poznaly a mohly ti znovu sloužit na posvátné půdě tvé země.

 

Vedou zkušené kněžky, ceremonialistky a lektorky 


Katka Kramolišová, Petra Cihlářová a Lilia Khousnoutdinova 

 

PicMonkey Collage

 

(na obrázku Petra - Katka - Lilia)

V tomto již čtvrtém ročníku výcviku, který přinášejí kněžky s hlubokým porozuměním a spojením s posvátnou zemí v Čechách, na Moravě, Slovensku a v Avalonu

a s mnoha lety zkušeností jak ve službách Bohyni, tak ve vedení Kněžek a skupin.

Připoj se k nám na cestě uctívání a rozpomínání se na Bohyni a její Kněžky

Skrze objevování Slovanského Kola roku, archetypálních Bohyní a Bohyní živlů Staré Evropy nabízí tento výcvik jedinečnou příležitost hluboce se ponořit do tajemství ženské duchovní cesty a rozpomenout se na Bohyni, a na to, kým byla a stále je: obrazem posvátného ženského principu, principu života.

Můžeš se propojit s Libuší jako moudrou Bohyní této země, oživit zapomenuté bohyně našich předků a posílit tak své kořeny. Budeme se učit tvořit oltáře a vést ceremonie, vytvářet posvátný prostor, uctívat Její posvátná místa, nalézat Ji v Její zemi: v kopcích, hájích, řekách, pramenech, jeskyních, pátrat po ženských tajemstvích posvátné krve, propojit se s naším dávným dědictvím, znovu se spojit s živly a jejich požehnáním a znovu se naučit dávným/novým dovednostem kněžky.

V tomto výcviku budeš patřit do kruhu, v němž se naučíš sdílet Její dary a výzvy, uvědomovat si a umět zacházet se svými stíny, nalézat prostor mezi svou odolností a svými hranicemi, uvolnit svou tvořivost a znovu objevit lásku, kterou ti dala, ve tvém vlastním těle v tomto okamžiku a tomto životě.


Výcvik ti poskytne praktické dovednosti jak se propojit s Bohyní v zemi, skrze roční období, v živlech a v každé z nás. Jak se propojit s jejími mystérii, skrze které nás volá zpátky domů. Tento výcvik ti pomůže nalézt a ukotvit tvou vlastní cestu, jak být Její kněžkou, jak být ženou ve své síle, jak přinážet dary ženství do světa.

Tento transformační a prožitkový jednoletý výcvik se koná během pěti třídenních víkendů a zahrnuje také průběžné studium a domácí práci mezi jednotlivými výcvikovými bloky:

věstonická venuše

 I. 11-13.3.2016

Zora, Jitřenka - bohyně panna, bohyně nových začátků a Imbolcu, Hromnic. Zasvěcení do ženství, rituál první menstruace.
Vesna, ohnivá bohyně jara a Ostary - jarní rovnodennosti. Práce se živlem ohně, tématem odvahy a vášně pro život.

 

II. 13-15.5.2016

Lada, bohyně lásky a vášně, máje a Belteinu. Učení o posvátnosti těla a sexuality. Rituál svatby: handfasting. 
Vltava, bohyně vody a Letního slunovratu, Léčivé a očistné rituály vody, síla emocí, soucit a odpuštění.

 

III. 12.-14.8.2016

Živa, bohyně matka, bohyně hojnosti, úrody a období Lammas, Dožínek. Mateřství, léčení mateřské linie: léčivá náruč Bohyně.
Mokoš, bohyně země a Mabonu - podzimní rovnodennosti. Rituál Královny: zasvěcení do vlastní vnitřní autority a zodpovědnosti.

 

IV. 14.-16.10.2016

Morana, bohyně stařena, bohyně transformace a Samhainu, Dušiček. Mystérium smrti aznovuzrození. Rituál rozloučení.
Meluzína, bohyně vzduchu a Zimního slunovratu, Mehova, bohyně pradávných předků (nové jméno pro prastarou bohyni této země zobrazovanou jako Věstonická Venuše). Očista vzduchem: vykuřování jako dovednost kněžky. 

 

V. 2.-4.12.2016

Libuše, bohyně středu, bohyně této země a jejích lidí. Zasvěcení se svojí cestě kněžky

 

 

Budeš také vytvářet různé předměty potřebné pro jednotlivé výcvikové bloky, modlitby otevírající srdce Její přítomnosti a transformaci skrze Ni.

Výcvik probíhá v uzavřené skupině, která vyžaduje osobní závazek, oddanost a ochotu objevovat Bohyni v sobě, v ostatních ženách, v zemi, v ročních obdobích a poznat, jaká je tvoje osobní cesta, jak Jí nejlépe sloužit.

Práce v dlouhodobé ženské skupině v energii Bohyně přináší příležitost učit se vytvářet zdravou komunitu sesterství, podporujícího ženského kruhu, kde se léčí naše vztahy k ženství v sobě i ostatních ženách, kde si bereme zodpovědnost za to být samy sebou a podporujeme se v tom navzájem.

Rozhodneš-li se k nám připojit, bude od tebe výcvik vyžadovat absolvování všech pěti prodloužených víkendů, vypracování všech úkolů a průběžných písemných prací mezi jednotlivými výcvikovými kruhovými setkáními, včetně jednoho skype sezení s lektory. Pro rezervaci místa je třeba vyplnit přihláškový formulář.

kněžky Lady 1 

Co nám výcvik přinesl?

„Hojivé spolubytí v kruhu žen, které se taktéž rozhodly opustit tzv. bezpečí každodenního života a hledat, jak se mohou projevit v ryze ženské energii a dát ji do služeb něčeho většího.

Praktické poznatky a znalosti kněžky, rituály, které jsem nikdy nedělala, to vše uchopené v "logickém"systému, v souladu s během roku a přírody- pokud to šlo.

Znovu si uvědomit, že tato cesta vždy byla částí žen provozována, je čistá, není na okraji společnosti, nejsem "divná" a taky sem patřím, jako mé sestry. Dle osobních sdílení je jasné, že není jednoduchá. Ale drží mě příběhy mých sester." Helena K.


goddess of loveKurzovné: 

Budeš-li přijata do výcviku, je třeba složit nevratnou zálohu 3600 Kč.

Platba za všech pět víkendů naráz před začátkem výcviku činí 16 500 Kč (tedy doplatek 12 900 Kč po uhrazení zálohy). Platbu v plné výši je třeba uhradit před začátkem výcviku. 

Možnost platby po částech: lze platit každý víkend zvlášť, nejpozději měsíc před víkendem, a to po pěti splátkách, 3600 Kč za každý víkend (záloha bude využita jako poslední splátka).

Počet míst je omezen, rezervujte si místo převodem nevratné zálohy 3600 kč na č.ú.7155040287/0100 (ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno + vycvik 1)

PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE NA TLAČÍTKO "PŘIHLÁSIT SE" DOLE NA TÉTO STRÁNCE

wedding 1

Kdy?

Pátek (19:00-22:00); Sobota (10:00-22:00); Neděle (10:00-16:00)

Kde?

Skalka 22, Skalka u Doks, u České Lípy 

www.skalka22.cz

Bližší informace: 

Katka Kramolišová:

603 287 450,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Petra Cihlářová:

731 493 358,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Organizační informace

Začátek kurzu: 11.03.2016, 18:00
Konec kurzu: 04.12.2016, 16:00
Cena 3 600 Kč
Místo konání Skalka 22
Sdílejte tento kurz