Iniciace do ženství a tantry 2018-19

Tajuplný klín 6 na sebe navazujících víkendů podzim 2018 – léto 2019


25-27.1. víkendem v lednu se skupina uzavírá

 
Ženská tantra je návratem k sobě, ke svému ženství, ke svému tělu, k prožitkům. Je to cesta k sebeúctě, k opětovné hrdosti na své tělo, jež v současném světě dusí převládající kult „dokonalosti". Je to cesta, která nám za pomoci symbolů pradávného kultu Bohyně pomůže otevřít rozličné aspekty ženství, poodhalit a léčit naše 13.komnaty vztahů, sexuality,doteků a bytí v ženském těle. A také je to cesta radosti, tance, naplnění a přirozenosti. Cesta jak najít, ochránit a případně posunout své hranice doteků. Cesta „nedělání", cesta plynutí.

Během těchto setkání se budeme hlouběji věnovat přijetí sebe, svých pocitů a našeho jedinečného těla, objevování a zkoumání vlastní ženské sexuality, přivedení vědomí do naší joni, zdroje naší ženské síly a potěšení, práci s energetickým tělem a čakrami, meditacím, ženské magii – objevení naší vnitřní čarodějky, vztahu k naší matce, potěšení z probuzeného těla.  V kruhu žen vytvoříme bezpečný prostor pro upřímné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci, společně pocítíme nesmírnou sílu ženského společenství a sounáležitost se všemi ženami současnosti i minulosti.Kurz je sebezkušenostní, takže se v něm pracuje s vlastními prožitky a pocity.

Od druhého víkendu se skupina uzavře, dále tedy budeme pokračovat jako bezpečná uzavřená skupina. Maximální počet účastnic je 18 žen. Minimální počet účastnic je 9 žen.

Témata jednotlivých víkendů:

25-27.1. Plynoucí sexualita

Ženská sexualita byla po tisíciletí potlačována, protože je v ní ukryta síla a svoboda ženy. Pojďme se spolu podívat, odkud se berou kořeny vašeho vztahu k sexualitě, jaká poselství si přinášíte z rodiny, vztahů, ze společnosti. Jaká zranění jsme po cestě nasbíraly a jak je léčit. Naučíme se vést sex.energii tělem a nechat působit tam, kde to nejvíce potřebujete.

15-17.3. Tajuplný ženský klín

Joni (ženský klín) odpradávna přitahovala muže, protože je v ní ukryta síla i tajemství – je zdrojem života. Od dávné patriárchální doby je proto zároveň velkým tabu. Může být křehká i mocnou rádkyní, zdravá i nemocná, svobodná i spoutaná. Pojďme naslouchat, co nám sděluje, zkusme jí na chvíli dát hlas, aby nám moudře pomohla vést naše kroky.

3-5.5.  Čarodějka v nás a ženská magie 

V každé ženě je ukryta síla, kterou lze využívat, pokud s ní umíme zacházet. Víkend probouzení divoké ženské přirozenosti, nespoutaného ženského já, Vydáme se na cestu znovu objevování divoké a nezkrotné ženské síly, která byla často potlačována, a která dřímá v nitru každé z nás, aby nám pomohla obnovit naší živost a spontaneitu. Napojíme se na živly a jejich archetypy, včetně archetypu Kálí, pokusíme se znovuobjevit naši intuici, která je zdrojem ženského poznání a vhledu, a také schopnosti léčit.

21-23.6. Světlo a stín mateřství  

Každá z nás měla matku a mnoho z nás matkou je nebo se jí možná v budoucnu stane. Často nám vztah s matkou ovlivňuje naše prožívání a sebevědomí, aniž si to uvědomujeme. Během víkendu prozkoumáme podobnost i odlišnost s naší matkou, s prožitkem si odžijeme některé zatím nevyřčené věci, posdílíme ženské mateřské příběhy a samozřejmě si také užijeme péči ostatních žen ve formě doteku a masáží.

30.8.-1.9. Zdroje ženského potěšení 

S nevinností a hravostí, které jsou naší sexualitě vlastní, prozkoumáme vlastní potěšení a to, co je pro něj potřeba. Naučíme se vyjadřovat svá přání, dovolíme si je plnit a uvolnit se při jejich přijímání, necháme naše těla plynout v potěšení.

9-11.11. Posvátné tělo (proběhlo)

Mnohé ženy podléhají bludnému přesvědčení, že musí být stejně krásné jako ženy z reklam, ale cestou k ženskému naplnění není být jako někdo jiný, často upravený k co nejlepšímu prodeji čehokoli. Cestou je nalézt krásu v sobě, uvěřit v to, že jsem jedinečná a mám úžasné dary, které mi poskytla matka příroda při narození. Každá žena má přesně takové tělo, které umožní právě jí překonat překážky, které před ni byly položeny. Tento víkend vám pomůže procítit své tělo jako posvátné a přijmout ho takové jaké je.

 


Co Vás čeká?

* relaxační a meditační techniky

* práce s čakrami

* imaginace

* jemné a smyslné masáže (principy doteku, dávání a přijímání)

* uvědomování si a respektování vlastních hranic

* energetická cvičení (nabíjení těla energií a uvolnění se do ní), vedení energie po těle

* sdílení vlastních prožitků a pocitů

* sebevyjádření pohybem a tancem

* práce s ženskými archetypy

* tantrické a magické rituály

* dechová cvičení jako klíč k prožívání těla, emocí, sexuality i nabíjení těla energií

Kurzovné: 2400,-Kč za víkend (pá večer-ne odp.) (sleva: při  přihlášení na celý cyklus (včetně zaplacení zálohy) do 11. 10. 2018 a zaplacení nevratné zálohy na 6. vík. 1200Kč na druhém víkendu se cena snižuje na 2200 Kč /víkend - první víkend zpětně ).

Kurz je pojat jako navazující celek, od účastnic, které chtějí pokračovat, se ve druhém víkendu vybírá záloha na poslední víkend skupiny - 1200 Kč, která se následně použije na úhradu poloviny kurzovného pro tento 6. víkend. Na všechny ostatní víkendy je záloha 1000 Kč.
Nevratná záloha při přihlášení na 1. vík. je 1000 Kč na č.ú. 1384768063/0800.

Místo konání: Kamenná ryba v Chrustenicích, Skalka u Doks, ke kurzovnému je nutné připočítat náklady na ubytování a stravu cca 600 Kč/den (v pokoji)

Bližší informace a přihlášky on line: www.zenskekruhy.cz , tel: 737 445 123 ,   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , zde úplně dole tlačítko PŘIHLÁSIT SE. (POZOR přihláška má dvě stránky)

ivkaMgr. Ivana Megová (nar. 1967), pedagožka, lektorka ženských kurzů, Studovala jsem pedagogiku na PF UJEP a psychologii na FF UK, absolvovala jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik SUR a mnohaleté výcviky tantry u Johna Hawkena, semináře tantry u dalších učitelů (Piontek, Lowen, Hodosi). Prošla jsem výcvikem Kněžek Staré Evropy (Katinka Soetens). Jsem kněžkou Bohyně. Od roku 2004 jsem lektorkou ženských kurzů. Věnuji se i šamanismu (Pablo Russel, Alicia Hamm, J.Hawken), kultu Bohyně a dávnému postavení ženy ve společnosti - na přání uspořádám přechodový rituál, např. netradiční svatbu V posledních letech opět začínám vést i smíšené skupiny, protože cítím že bych ráda přispěla k obrodě hluboké vzájemné úcty mužů k ženám a žen k mužům . Učím na střední škole. Mám dospělého syna a žiji s partnerem a maličkou dcerou v Praze.

Níže tlačítko PŘIHLÁSIT SE:

Po vyplnění a odeslání této závazné přihlášky a současně po obdržení vaší zálohy 1000 Kč na č. ú. : 1384768063 / 0800  (var.s.: vaše telefonní číslo), vám rezervujeme místo ve skupině. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své celé jméno a označení kurzu (stačí zkratka Ini). Přihlášku vám nejpozději do týdne potvrdím, pokud ne, prosím napište mi o nepotvrzení přihlášky na 737 445 123. Děkuji. Pro zrušení účasti na kurzu platí tyto storno podmínky:   Storno činí 1000,- Kč

Podmínkou účasti na kurzu je souhlas s Účastnickou dohodou (tato dohoda je součástí přihlášky).

Organizační informace

Začátek kurzu: 25.01.2019, 19:00
Konec kurzu: 01.09.2019, 14:00
Cena 2 400 Kč
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz