CESTA ZA BOHYNÍ NA KRÉTĚ

Ženské putování po Krétě

s Katkou Kramolišovou a Evou Vítkovou 

1.10.-8.10. 2017,  Kréta

3 ladies in blue

Budeme putovat za bohyní : tou naší vnitřní: naší hlubokou moudrostí a ženskou září, i tou dávnou, zapomenutou a znovu objevenou: matkou přírodou, dárkyní života, abychom se spojily s kořeny své síly jako ženy, se svou živostí, se svou radostí.

Budeme společně putovat po Krétě , propojovat se se silnými místy, sdílet své zážitky i svou osobní cestu v ženském kruhu, inspirovat se dávnými mýty i nádhernou přírodou, abychom se dostaly každá sama k sobě, i k tomu, co nás jako ženy spojuje, navážeme na naše dávné ženské dědictví: historii silných a moudrých žen staré Kréty.

Minojská civilizace doby bronzové byla poslední velkou evropskou kulturou, založenou na míru, úctě k životu, oslavě krásy a přírody. Byla poslední starověkou civilizací, ve které ženy hrály významnou roli. Proto je pro nás ženy velmi výživné, když se s touto naší ženskou historií znovu propojíme. Nacházíme skrze ni sílu, inspiraci a naději: jsou to naše hluboké kořeny: Kréta je kolébkou řecké civilizace a co bychom byli bez ní ...

Domovem Minojské civilizace byly ostrovy Kréta a Santorini. Nebývale vyspělá Minojská civilizace žila v hojnosti, vice než 1000 let v míru, proslavila se nádherným uměním, dechberoucí architekturou a uctíváním přírody jako Matky Bohyně. Zanikla v důsledku dramatického výbuchu sopky kolem roku 1600 př.n.l. Mnozí ji právem pokládají za bájnou ztracenou Atlantidu.

Na naší pouti nás povedou vzpomínky na dávnou moudrost na posvátných místech Kréty, propojení se silou země, se schopností prožívat radost tady a teď, se schopností žít v souladu s Matkou zemí. Propojení s dávnými kulturami, které ctily ženy a jejich sílu, kde ženy byla moudrými vládkyněmi a kněžkami oslavujícími hojnost, plodnost a krásu země a přírody jako Velké Bohyně.

Budeme tančit a vytvářet rituály na posvátných místech, navštívíme posvátné jeskyně, horské svatyně, Minojské chrámy, budeme obdivovat dechberoucí umění a artefakty, které nám zanechali tito lidé milující a oslavující život. 

priestesses dancing

Propojíme se se silou a moudrostí Matky Země, která byla po tisíce let uctívaná v těchto místech jako Bohyně, jejíž přítomnost můžeme cítit v divoké a nespoutané přírodě Kréty. Vydáme se do výšky hory i hloubky jeskyně,  abychom propojily místa vysoká i hluboká uvnitř sebe a našly svoji celistvost.

Budeme si užívat slunce, moře a nádhernou divokou přírodu, podporující společenství kruhu sester, lahodnou místní kuchyni a vyhlášenou pohostinnost těchto báječných potomků starých Minojanů.

Program:

První polovinu naší cesty strávíme na jihu Kréty: v malebném městečku Matala. Navštívíme blízká posvátná místa, chrámové paláce Phaistos a Agia Triada a užijeme si božskou pláž Red beach, kde můžete splynout se živly a nechat odplavit nánosy civilizace. Budeme meditovat, hýčkat naše těla, propojovat se jako kruh sester, užívat si uvolněnou atmosféru tohoto bývalého centra těch pravých hippies v 60. letech.

meditation on RB small

Druhou půlku strávíme na severu Kréty. Ubytujeme se v krásném přístavním městečku Sisi, nedaleko minojského chrámu Malia, které bude naší základnou pro zbytek naší pouti.

Odsud podnikneme cestu do blízkého Minojského chrámového paláce Malia, který byl zničen obrovskou vlnou Tsunami vytvořenou výbuchem sopky na Santorini. U této památky je krásná pláž, kde si užijeme moře po návštěvě paláce.

skoteino smallDále nás čeká transformační cesta do hlubin posvátné jeskyně Skoteino ke společnému rituálu v lůně Matky Bohyně, ze kterého se zrodíme nové. Tato jeskyně byla jedním z nejdůležitějších posvátných míst ostrova po tisíce let, od dob Neolitu až do současnosti, až do ní sestoupíte a vystoupíte zpět, pochopíte proč...

Podnikneme pouť na posvátnou horu Juktas, která je do dnešních dnů poutním místem. Navštívíme minojskou horskou svatyni, kde byla uctívána bohyně jako Matka Hor. V městečku Archánes v muzeu uvidíme památky na minojské kněžky, artefakty z jejich pohřebních mohyl v blízké  Phournii, kterou pokud bude otevřeno též navštívíme. Hroby kněžek byly objeveny nedotčené a vypráví příběh o dávných ženách síly.

V archeologickém muzeu v Heraklionu uvidíme dary, které tam byly nalezeny a můžeme obdivovat dechberoucí umění dávných Minojanů a jejich lásku k přírodě jako Matce Bohyni otištěnou v nádherných freskách, soškách, špercích, keramice, které ve své době neměly obdoby.

Phournia byla propojena s Knossoským chrámem, který je další úžasnou zastávkou naší pouti.

Budeme se procházet po místech, kde tančila Ariadne, obdivovat svatyni s freskami Gryffinů a trůnem Velekněžky, nádherné fresky delfínů a býka.

Budeme mít dostatek času na prozkoumání této nejslavnější Minojské lokality, kde podnikneme šamanskou cestu do hlubin historie a necháme vyprávět toto místo o vzpomínkách na čas bohyně.

 

 

snake goddess small

 

 

 

 

8.10. se s Krétou rozloučíme a rozletíme se zpátky do našich domovů.

Hluboké propojení s posvátným rozměrem ženství, v silném a podporujícím kruhu žen a v magicky krásných místech Kréty nás promění. Nebudeme chtít opustit tuto zemi která rezonuje láskou k životu, od dávných dob až do dnešních dnů.

Čeká nás nezapomenutelná cesta!

O zážitcích žen z jedné z předchozích poutí si můžete přečíst TADY: 

Cena: 495 Eur

(Nebo ekvivalent 13 500 Kč v Eurech)

Cena zahrnuje cestování po Krétě (pronájem aut včetně benzínu), ubytování, program, rituály a ceremonie, průvodce při návštěvách posvátných míst, památek a muzejí.

V ceně nejsou zahrnuty letenky, vstupy do památek a muzejí, jídlo mimo hotelové snídaně, pojištění.

Rámcový odhad na jídlo je cca 25 Eur na den (včetně lehké večeře v restauraci), a cca 20 Eur vstupy do památek celkem.

V případě zájmu zprostředkujeme letenky. Čím dřív je pořídíte, tím budou levnější.

Počet míst omezen na 10

rezervujte si místo zaplacením zálohy 3000 Kč do 15.8. 2017
( č.ú. 7155040287 / 0100 v.s.: vaše telefonní číslo)hug


4 týdny před odletem se záloha stává nevratnou, aby mohly být pokryty náklady na organizaci a storno poplatky.

V případě zajištění náhradnice zálohu vrátíme.

Informace u Katky Kramolišové:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 603 287 450

 

Provázet vás budou  Kateřina Kramolišová s podporou Evy Vítkové.

 

 

Katka Mokoš 2Kateřina:

psycholožka, terapeutka, průvodkyně ženských skupin,

organizátorka poutí k ženským kořenům na Krétě a v Českých zemích, 

organizátorka mezinárodní Konference Bohyně v Dolních Věstonicích.

16 let vede ženské kruhy osobního růstu, pracuje s rituály a léčením,

s rovnováhou a vzájemnou úctou mužského a ženského principu.


Více zde: 

 

 

Eva smallEva:

 

farmářka, světoběžnice, kněžka Bohyně.

Spoluzakladatelka Živé farmy.

"Tvořím, tedy jsem."

Mým posláním je podporovat sebe i druhé na cestě k sebelásce, tvořivosti a odvaze být sama sebou.

Organizační informace

Začátek kurzu: 01.10.2017, 10:00
Konec kurzu: 08.10.2017, 18:00
Cena 13 500 Kč
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz