KNĚŽKY STARÉ EVROPY

panna matka stařena

Práce s Bohyněmi Staré Evropy a Slovanským Kruhem roku

 
KNĚŽKY STARÉ EVROPY


Roční trénink - pět víkendů


začínající na jaře 2015 

kněžky vody

Bohyně se navrací ...

Tak jak si ženy vytvářejí nové místo a novou roli ve společnosti, vzrůstá důležitost ryze ženské spirituální cesty.

Znovu se objevuje archetypální role kněžky:

ženy, která ctí posvátnost života, posvátnost těla, posvátnost lásky a sexuality, ženy, která kráčí ve své síle a ztělesňuje posvátné ženství, ženy která inspiruje ostatní.

Někde hluboko uvnitř nás slovo kněžka vybavuje dávno zasuté kolektivní vzpomínky, protože kněžky provázely lidi od nepaměti...

Kněžky pomáhaly lidem zůstat v každodenním životě ve spojení s tím, co je větší než my, propojovat se se smyslem existence, provázely lidi důležitými okamžiky života skrze rituály.

To všechno mohou dělat i dnes.

  

více o tom, kdo je Bohyně, kdo je kněžka a proč je i dnes potřebná najdete v článku tady:

 

Slyšíš Její volání?

Láká tě představa služby Libuši - Bohyni Slovanského Kruhu jako její kněžka?


Jsi připravena obnovit archetypálních roli Kněžky Staré Evropy?

Staré Evropy, která byla domovem starých bohyní a jejích kněžek:

Libuše, Morano, Meluzíno, Zoro, Vesno, Lado, Vltavo, Živo, Mokoš!

 
Voláme vás!

Velké Bohyně Slovanského Kola roku, vraťte se a přijďte k nám! Přijď, Libuše, bohyně středu, a přines nám vědomí ženské síly, která vychází zevnitř, přijď, abychom tě poznaly a mohly ti znovu sloužit na tvé posvátné půdě.

 

K a L 2

V tomto již třetím ročníku výcviku, který přinášejí 2 kněžky, s hlubokým porozuměním a spojením s posvátnou zemí v Čechách, na Moravě, Slovensku a v Avalonu

a s mnoha lety zkušeností jak ve službách Bohyni, tak ve vedení Kněžek a skupin:


Katka Kramolišová a Lilia Khousnoutdinova

 Připoj se k nám na cestě uctívání a rozpomínání se na Bohyni a její Kněžky

Skrze objevování Slovanského Kola roku, archetypálních Bohyní a Bohyní živlů Staré Evropy nabízí tento výcvik jedinečnou příležitost hluboce se ponořit do Jejích tajemství a rozpomenout sena Ni, a na to, kým skutečně je.

Spojit se s Libuší, tvořit oltáře a vést ceremonie, vytvářet posvátný prostor, uctívat Její posvátná místa, nalézat Ji v Její zemi: v kopcích, hájích, řekách, pramenech, jeskyních, pátrat po tajemstvích krve, propojit se s dědictvím svých předků, znovu se spojit s živly a jejich požehnáním a znovu se naučit dávným/novým dovednostem kněžky.
 

V tomto výcviku budeš patřit do kruhu, v němž se naučíš sdílet Její dary a výzvy, uvědomovat si a umět zacházet se svými stíny, nalézat prostor mezi svou odolností a svými hranicemi, uvolnit svou tvořivost a znovu objevit lásku, kterou ti dala, ve tvém vlastním těle v tomto okamžiku a tomto životě.
Výcvik ti poskytne praktické dovednosti jak se propojit s Bohyní v zemi, skrze roční období, v živlech a v každé z nás. Jak se propojit s jejími mystérii, skrze které nás volá domů. Tento výcvik ti pomůže nalézt a ukotvit tvou vlastní cestu, jak být Její kněžkou.

Tento transformační a prožitkový jednoletý výcvik se koná během pěti třídenních víkendů a zahrnuje také průběžné studium a domácí práci mezi jednotlivými výcvikovými bloky:

věstonická venuše

 I. 13-15.3.2015

Zora, Jitřenka - bohyně panna, bohyně nových začátků a Imbolcu, Hromnic
Vesna, ohnivá bohyně jara a Ostary - jarní rovnodennosti

 

II. 8-10.5.2015

Lada - bohyně milenka, bohyně lásky a Beltanu
Vltava, bohyně vody a Letního slunovratu,

 

III. 3.-5.7.2015

Živa, bohyně matka, bohyně hojnosti, úrody a období Lammas, Dožínek
Mokoš, bohyně země a Mabonu - podzimní rovnodennosti

 

IV. 11.-13.9.2015

Morana, bohyně stařena, bohyně transformace a Samhainu, Dušiček
Meluzína, bohyně vzduchu a Zimního slunovratu, bohyně pradávných předků: Mehova (nové jméno pro prastarou bohyni zobrazovanou jako Věstonická Venuše)

 

V. 6.-8.11.2015

Libuše, bohyně středu, bohyně této země a jejích lidí. Zasvěcení

 

 

Budeš také vytvářet různé předměty potřebné pro jednotlivé výcvikové bloky, modlitby otevírající srdce Její přítomnosti a transformaci skrze Ni. Výcvik probíhá v uzavřené skupině, která vyžaduje osobní závazek, oddanost a ochotu objevovat Bohyni v sobě, v zemi, v ročních obdobích a naučit se, jak Jí nejlépe sloužit.
 

Práce v dlouhodobé ženské skupině v energii Bohyně přináší příležitost učit se vytvářet zdravou komunitu sesterství, podporujícího ženského kruhu, kde se léčí naše vztahy k ženství v sobě i ostatních ženách, kde si bereme zodpovědnost za to být samy sebou a podporujeme se v tom navzájem.

Rozhodneš-li se k nám připojit, bude od tebe výcvik vyžadovat absolvování všech pěti prodloužených víkendů, vypracování všech úkolů a průběžných písemných prací mezi jednotlivými výcvikovými kruhovými setkáními, včetně jednoho skype sezení s lektory. Pro rezervaci místa je třeba vyplnit přihláškový formulář.

kněžky Lady 1 

Co nám výcvik přinesl?

„Hojivé spolubytí v kruhu žen, které se taktéž rozhodly opustit tzv. bezpečí každodenního života a hledat, jak se mohou projevit v ryze ženské energii a dát ji do služeb něčeho většího.

Praktické poznatky a znalosti kněžky, rituály, které jsem nikdy nedělala, to vše uchopené v "logickém"systému, v souladu s během roku a přírody- pokud to šlo.

Znovu si uvědomit, že tato cesta vždy byla částí žen provozována, je čistá, není na okraji společnosti, nejsem "divná" a taky sem patřím, jako mé sestry. Dle osobních sdílení je jasné, že není jednoduchá. Ale drží mě příběhy mých sester." Helena K.


goddess of loveKurzovné:

Budeš-li přijata do výcviku, je třeba složit nevratnou zálohu 3500 Kč.

Platbu v plné výši je třeba uhradit před začátkem výcviku.

Platba za všech pět víkendů naráz před začátkem výcviku činí 16 000 Kč (tedy doplatek 12 500 Kč po uhrazení zálohy).  

Možnost platby po částech: lze platit každý víkend zvlášť, nejpozději měsíc před víkendem, a to po pěti splátkách, 3500 Kč za každý víkend (záloha bude využita jako poslední splátka).

Počet míst je omezen, rezervujte si místo převodem nevratné zálohy 3500 kč na č.ú. 206909885 / 0600 (ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno + vycvik 1)

PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE NA TLAČÍTKO "PŘIHLÁSIT SE" DOLE NA TÉTO STRÁNCE

wedding 1

 

Kdy?

 

Pátek (19:00-22:00); Sobota (10:00-22:00); Neděle (10:00-16:00)

 

Kde?

Skalka 22, Skalka u Doks, u České Lípy nebo Vila Sklenářka, Kostelec nad Orlicí

 

Bližší informace:

Katka Kramolišová:

603 287 450, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Lilia Khousnoutdinova:

774 097 708, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Organizační informace

Začátek kurzu: 13.03.2015, 19:00
Konec kurzu: 13.11.2015, 18:00
Cena 3 300 Kč
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz