BOHYNĚ NA KRÉTĚ

Ženské putování po Krétě

s Katkou Kramolišovou a Evou Vítkovou 

19.9.-27.9. 2020,  Kréta

3 ladies in blue

9 dní pro ženskou duši i tělo

ultimátní wellness

slunce - moře - ženy - víno - zpěv

*sebepéče * sesterství * sdílení * zpomalení * ženské plynutí * oslava života * radost * hloubka * zářící bohyně

 

Budeme putovat za bohyní : tou naší vnitřní, i tou dávnou, zapomenutou a znovu objevenou, abychom se spojily s kořeny své síly jako ženy, se svou živostí, se svou radostí.

Budeme cestovat po Krétě, propojovat se se silnými místy, inspirovat se legendou o ztraceném ráji : dávné Atlantidě a hledat, jak ho navracet zpět v našem každodenním životě.

 

Kréta doby bronzové byla domovem poslední evropské kultury, založené na míru, rovnosti, úctě k životu, oslavující krásu přírody, namísto násilí válek - poslední z civilizací Staré Evropy, ve kterých měla žena stejně významné místo jako muž, kde příroda byla milována a ctěna jako Velká Matka, která je zdrojem všeho.

Pro nás ženy je napojení se na tyto kořeny mocným zdrojem síly. A nejen pro ženy, odkaz této neuvěřitelné kultury rezonuje dodnes v srdcích všech, kteří touží po životě v míru, v hojnosti a rovnosti. 

Tato mýtická kultura nám zanechala nádherné umělecké skvosty, na svou dobu dechberoucí architekturu a hluboký duchovní odkaz.

Zanikla v důsledku dramatického výbuchu sopky kolem roku 1600 př.n.l. Mnozí ji právem pokládají za bájnou ztracenou Atlantidu.

Na naší pouti nás povedou vzpomínky na dávnou moudrost Kréty, propojení se silou země, se schopností prožívat radost tady a teď,  žít v souladu s existencí.

Budeme tančit a vytvářet rituály na posvátných místech, navštívíme tajemné posvátné jeskyně, horské svatyně, Minojské chrámy, budeme obdivovat dechberoucí umění a artefakty, které nám zanechali tito lidé milující a oslavující život. 

priestesses dancing

Vydáme se do výšky hory i hloubky jeskyně,  abychom propojily místa vysoká i hluboká uvnitř sebe a našly svoji celistvost.

* slunce, moře, divoká příroda, posvátná místa

* podporující kruh žen, sesterství, wellness, ženská kouzla, oslava života

* lahodná kuchyně, vyhlášená pohostinnost Kréťanů.

Program:

První polovina cesty : jih Kréty - malebné městečko Matala a okolí - blízká posvátná místa: chrámové paláce Phaistos a Agia Triada a božská pláž Red beach, kde můžete splynout se živly a nechat odplavit nánosy civilizace.

Budeme meditovat, hýčkat naše těla, propojovat se jako kruh sester, užívat si uvolněnou atmosféru tohoto bývalého centra těch pravých hippies v 60. letech.

meditation on RB small

Druhá polovina: sever Kréty - základna v krásném přístavním městečku Sisi, nedaleko minojského chrámu Malia, s krásnou pláží.

Navštívíme blízký Minojský palác Malia, který byl zničen obrovskou vlnou Tsunami vytvořenou výbuchem sopky na Santorini. U této památky je krásná pláž, kde si užijeme moře po návštěvě paláce.

skoteino small

Čeká nás také transformační cesta do hlubin posvátné jeskyně Skoteino ke společnému rituálu v lůně Matky Bohyně, ze kterého se zrodíme nové. Tato jeskyně byla jedním z nejdůležitějších posvátných míst ostrova po tisíce let, od dob Neolitu až do současnosti, až do ní sestoupíte a vystoupíte zpět, pochopíte proč...

Podnikneme pouť na posvátnou horu Juktas, která je do dnešních dnů poutním místem. Navštívíme minojskou horskou svatyni, kde byla uctívána bohyně jako Matka Hor. V městečku Archánes navštívíme krásné obchůdky lokálních výrobků - úžasné místní přírodní kosmetiky, replik minojských šperků a sošek, v muzeu uvidíme památky na minojské kněžky, z jejich pohřebních mohyl v blízké  Phournii. Hroby kněžek nám vypráví příběh o dávných ženách síly.

Pojedeme na výlet do Heraklionu, plného dalších krásných obchůdků a v archeologickém muzeu uvidíme neuvěřitelné poklady ze všech posvátných míst, které jsme navštívily. Budete obdivovat dechberoucí umění dávných Minojanů a jejich lásku k přírodě jako Matce Bohyni otištěnou v nádherných freskách, soškách, špercích, keramice, které ve své době neměly obdoby.

Navštívíme slavný chrámový palác v Knossu - domov bájné princezny Ariadny, královny Pásifaé, krále Minoa, spojený s legendami o Minotaurovi a Labyrintu. 

Dozvíte se, jak to nejspíš bylo doopravdy :-)

Budeme mít dostatek času na prozkoumání této nejslavnější Minojské lokality.

Podnikneme zde šamanskou cestu do hlubin historie a necháme vyprávět toto místo o vzpomínkách na čas bohyně.

snake goddess small

 

 

 

27.7. se s Krétou rozloučíme a rozletíme se zpátky do našich domovů.

Hluboké propojení s posvátným rozměrem ženství, v silném a podporujícím kruhu žen a v magicky krásných místech Kréty nás promění.

Zamilujete si tuto zemi která rezonuje láskou k životu, od dávných dob až do dnešních dnů.

Čeká nás nezapomenutelná cesta!

Slovy jedné z účastnic:

"...Jsem pořád jako na vlnách, z kterých jsem nakonec přestala mít strach, a přítomnost plyne.

Děkuji všem za to, jaké jste a jaké jste byly na Krétě. Bylo mi s vámi na Krétě moc dobře.

Teď už se mi dost věcí, které byly "důležité", zdá méně důležitými a snad umím i o něco více ochutnávat radosti života a život jako takový.

Zdá se mi, že jsem více sama sebou." Lenka

O zážitcích dalších žen z předchozích poutí si můžete přečíst TADY: 

Cena: 450 Eur + 5000 Kč

 

Cena zahrnuje cestování po Krétě (pronájem aut včetně benzínu), ubytování, program, rituály a ceremonie, průvodce při návštěvách posvátných míst, památek a muzejí.

V ceně nejsou zahrnuty letenky, vstupy do památek a muzejí, jídlo, pojištění.

V případě zájmu zprostředkujeme letenky. Čím dřív je pořídíte, tím budou levnější.

Počet míst omezen na 10

rezervujte si místo zaplacením zálohy 5000 Kč do 19.8.2020
( č.ú. 7155040287 / 0100 v.s.: vaše telefonní číslo, do zprávy pro příjemce uveďte Kréta)hug

Vzhledem k současné situaci jsme se tentokrát rozhodly upravit organizaci cesty a storno podmínky následovným způsobem:
Po přihlášení a zaplacení zálohy vám nejpozději měsíc před plánovaným odjezdem, tj. 19.8. potvrdíme konání akce v závislosti na aktuální situaci.

Následně si budete moci zakoupit letenky. V případě zrušení cesty na Kŕetu z důvodu omezení cestování kvůli COVID-19 neplatí běžné storno podmínky a záloha vám bude vrácena v plné výši.
Má-li se to stát, věříme, že se naše cesta uskuteční a těšíme se na společné putování po magických místech.V případě zajištění náhradnice zálohu vrátíme.

Běžné storno: měsíc před odletem 50% ze zálohy, 3 týdny před odletem se záloha stává nevratnou, aby mohly být pokryty náklady na organizaci a storno poplatky.

Informace u Katky Kramolišové:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 603 287 450

Provázet vás budou  Kateřina Kramolišová s podporou Evy Vítkové.

Katka Mokoš 2Kateřina:

psycholožka, terapeutka, průvodkyně ženských skupin,

organizátorka poutí k ženským kořenům na Krétě a v Českých zemích, 

organizátorka mezinárodní Konference Bohyně v Dolních Věstonicích.

16 let vede ženské kruhy osobního růstu, pracuje s rituály a léčením,

s rovnováhou a vzájemnou úctou mužského a ženského principu.


Více zde: 

Eva smallEva:

farmářka, světoběžnice, kněžka Bohyně.

Spoluzakladatelka Živé farmy.

"Tvořím, tedy jsem."

Mým posláním je podporovat sebe i druhé na cestě k sebelásce, tvořivosti a odvaze být sama sebou.

Organizační informace

Začátek kurzu: 13.06.2020, 09:00
Konec kurzu: 21.06.2020, 12:00
Cena 16 000 Kč
Přihlášky na tento kurz jsou již uzavřeny
Sdílejte tento kurz